Noże bezpieczne Martor już w naszej ofercie

Noże bezpieczne w ofercie BezpiecznieZapakowane.pl

Bezpieczna paczka to nie tylko odpowiednie materiały niezbędne do jej spakowania, to także narzędzia do bezpiecznego pakowania i rozpakowywania paczek. Dlatego też, wprowadziliśmy do naszej oferty noże bezpieczne.

W trakcie cięcia może dojść bardzo szybko do skaleczenia. Na przykład nagły spadek koncentracji może być przyczyną groźnego urazu podczas otwierania kartonu lub rozpakowywania palety. Oczywiście nie każde cięcie musi mieć tak dramatyczny finał. Możliwe są inne scenariusze: wiele noży wymusza nienaturalną pozycję dłoni co w konsekwencji prowadzi do przeciążenia całego przedramienia. Aby zapobiegać takim sytuacjom proponujemy używanie noży bezpiecznych, które wyposażone są w specjalne mechanizmy zabezpieczające.
W naszej ofercie znajdziecie noże zapewniające aktywną ochronę podczas cięcia papieru,kartonu, opasek z tworzyw sztucznych, folii, gumy, skóry. pianki, wykładzin, papy dachowej i innych materiałów.

Aby ochrona przed wypadkami była skuteczna narzędzia tnące powinny spełniać następujące wymagania:

- ostrze po utraceniu kontaktu z przecinanym materiałem powinno zostać zabezpieczone
- wymiana zużytego ostrza na nowe powinna być bezpieczna
- rękojeści powinny być ergonomiczne i bezpieczne
- ostrze powinno być stabilnie zamontowane w rękojeści

Wszystkie powyższe wymagania spełniają noże bezpieczne oferowane przez nasz sklep, a które potwierdzają też certyfikaty TUV.

certyfikat TUV na noże MARTOR BezpiecznieZapakowane.pl

Od 01.01.2008 do 31.12.2008 wydarzyły się w handlu detalicznym 4194 wypadki przy pracy z udziałem noży. Z tego aż 12,1% stanowiły noże do otwierania kartonów.

W związku z tym, że statystyka ta zawiera tylko wypadki, które musiały być zgłoszone, można przyjąć że liczba ta jest dużo wyższa.
Analiza wypadków w 96 domach towarowych wykazała, że rocznie dochodzi tam do ok. 400 obrażeń ciała przez przecięcie.

- 60% obrażeń wydarzyło się poprzez ześlizgnięcie się noża z przecinanego materiału
- 30% obrażeń wydarzyło się po wyjściu ostrza z przecinanego materiału
- 2% obrażeń wydarzyło się przez chwycenie za ostrze w miejscu przechowywania noży
- Powodem 2% wypadków z udziałem noży do otwierania kartonów była ich niewłaściwa obsługa. Błąd w obsłudze polegał na tym, że obsługujący przetrzymywał kciukiem suwak ostrza zamiast go zwolnić podczas cięcia.
- Powodem 1% wypadków z udziałem noży do otwierania kartonów były ich braki techniczne.
- Powodem 1% wypadków z udziałem noży było stosowanie narzędzi ze zbyt cienkimi rękojeściami. Prowadziło to do otarć wewnętrznych części dłoni.

Martor jest marką firmy Solingen, i to właśnie w te ostrza wyposażone są wszystkie oferowane przez nas noże. Zapewne dla większości z nas, firma Solingen jest synonimem jakości noży, także nie będziemy już więcej zachwalać tego produktu :)
Logo Martor Solingen BezpiecznieZapakowane.pl
 
Zapraszamy zatem do zakupów w naszym sklepie www.BezpiecznieZapakowane.pl a poniżej filmik pokazujący zastosowanie naszych noży:
 
Kategorie blog
Znajdź nas na:

BezpiecznieZapakowane.pl na Facebook BezpiecznieZapakowane.pl na YouTube BezpiecznieZapakowane.pl na Instagramie BezpiecznieZapakowane.pl na Google +

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl